Wojciech Sablik | Skrzypce

wojtek

Urodził się w 1988 r. w Rzeszowie. Szkołę II stopnia ukończył z wyróżnieniem w 2007 roku w klasie mgra Roberta Naściszewskiego w Zespole Szkół Muzycznych nr1 w Rzeszowie. Absolwent studiów magisterskich Akademii Muzycznej im. Igancego Jana Paderewskiego w Poznaniu klasy skrzypiec prof. Bartosza Bryły.

Laureat II i III miejsca na Podkarpackim Konkursie Zespołów Kameralnych w Rzeszowie (2004, 2005), I miejsca podczas Makroregionalnych Przesłuchań Klas Skrzypiec w Krakowie (2006), IV miejsca na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych w Dolnym Kubinie na Słowacji (2007) oraz I miejsca w kategorii solistycznej na XV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Flegreo” w Neapolu we Włoszech. Na tym samym konkursie jego duet wraz ze skrzypaczka Mają Syrnicką został uhonorowany nagrodą główną. W 2007 roku miał przyjemność wykonać I cz. Koncertu Skrzypcowego Piotra Czajkowskiego z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.

Często uczestniczy w akademiach orkiestrowych i różnorodnych projektach muzycznych. W 2009 r i 2010 r uczestniczył w Lubuskiej Akademi Orkiestrowej w Słubicach, nad którą artystyczną pieczę sprawował prof. Jerzy Salwarowski. Bierze udział w projektach Orkiestry Kameralnej „L’autunno”, oraz poznańskiej orkiestry „Collegium F”.Od 2012 roku pracuje w Teatrze Wielkim w Poznaniu, gdzie na stanowisku I solisty kieruje grupą II skrzypiec.

Dawid Fabisiak | Skrzypce

dawid

Urodził się w 1985 roku w Kołobrzegu. Wychowywał się w rodzinie o bogatych tradycjach muzycznych. Absolwent poznańskiej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w klasie skrzypiec dr hab. E. Pachuckiej z wynikiem bardzo dobrym. Laureat wielu konkursów, m.in. regionalnych przesłuchań w Szczecinie, Międzynarodowego Konkursu Interpretacji Muzycznej w Przemyślu czy Ogólnopolskich Przesłuchań Uczniów Klas Skrzypiec i Altówki. Uczestnik letnich kursów skrzypcowych w Mielnie, Kudowie-Zdroju, Trzciance, Bałoszycach oraz Kołobrzegu. Uczestniczy w projektach orkiestry kameralnej L’Autunno oraz orkiestry Collegium F Marcina Sompolińskiego.

Współpracował wielokrotnie jako muzyk doangażowany z Filharmonią Kaliską, Filharmonią Koszalińską, Filharmonią Gorzowską. Od 2012 r. zatrudniony jako muzyk solista, zastępca lidera sekcji drugich skrzypiec Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz pedagog w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej nr 2 I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Poznaniu.

Jędrzej Kaczmarek | Altówka

jedrzej

Urodził się w 1984 r. w Olsztynie. Ukończył z wyróżnieniem tamtejszą Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w klasie altówki Danuty Lipskiej (2004). Ukończył Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie altówki Ewy Guzowskiej z wynikiem bardzo dobrym (2009).

Pracował pod kierunkiem wybitnych muzyków i pedagogów takich jak m.in. Bartłomiej Nizioł, Szymon Krzeszowiec, Jakub Jakowicz, Paul Gulda, Hans Joachim Greiner, Piotr Reichert, Stefan Kamasa, Jan Paruzel, Avri Levitan i Lech Bałaban. Był uczestnikiem Międzynarodowych Młodzieżowych Warsztatów Muzycznych w Szczecinie (2004, 2005) oraz członkiem austriackiej European Philharmonic Orchestra (2004). Uczestniczył w projekcie orkiestrowym w ramach Association of Baltic Academies of Music, który odbywał się w Musikhochshule w Lubece w 2005r. Uczestniczył w projekcie Baltic Youth Philharmonic (2008). Dwukrotnie brał udział w Festiwalu Ensemble im. Księżnej Daisy odbywającym się na zamku Książ – w latach 2008 oraz 2013. Współpracował z Mannheimer Philharmoniker, Filharmonią Kaliską, Filharmonią Gorzowską, Teatrem Muzycznym w Poznaniu oraz z Filharmonią Warmińsko – Mazurską (również jako solista).

Współpracuje również z takimi orkiestrami i zespołami jak: Accademia dell’Arcadia, Quattro Staggioni, Collegium F oraz Concerto da Camera. Altowiolista tutti w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.

Brał udział w XXVIII Konkursie Bachowskim im. Stanisława Hajzera w Zielonej Górze (2002r.), Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klas Skrzypiec i Altówki – etap makroregionalny w Toruniu (2004r.), oraz w międzynarodowym konkursie Union des Femmes Artistes Musiciennes, który odbywał się w Paryżu w 2005 r. – zdobył tam trzecią nagrodę w kategorii „Honneur”.

Katarzyna Aleszczyk | Wiolonczela

kasia